PálenicePálení z celého ovoce

Sezóna pěstitelského pálení z celého ovoce – jablek, hrušek a švestek, začíná každoročně 1. září a končí okolo 15. dubna následujícího roku.
Ověřte prosím telefonicky: +420 776 579 170, +420 776 757 673.

Otevírací doba v sezóně pěstitelského pálení

Pondělí - pátek    8:00 - 15:30
Sobota  po telefonické domluvě
Neděle  po telefonické domluvě

Výkup ovoce 

Pondělí               8:00 - 15:00
Středa  8:00 - 15:00
Čtvrtek  8:00 - 15:00

 Cena pěstitelského pálení z celého ovoce

1 litr 50% destlátu    140 Kč


Průběh pěstitelského pálení z celého ovoce

Dovoz ovoce

Ovoce pro pěstitelské pálení (jablka, hrušky, švestky) je možno dovážet v průběhu oetvírací doby palírny. Ovoce je nutno přivézt v pytlích (jutových, silonových) nebo ve větších přepravkách tak, aby jste byli schopni jej z auta vyložit, nechat zvážit a bez problémů vysypat. Dovezené ovoce musí být zralé, nesmí být shnilé, špinavé a nesmí obsahovat cizí tvrdé částice.
Výtěžnost ze 100kg ovoce se pohybuje kolem 8 litrů 50% ovocného destilátu. Výtěžnost závisí na zralosti ovoce, proto jsou pro výrobu destilátů méně vhodné ranné odrůdy, protože neobsahují tolik cukrů ani aromatických látek. Hruškovice - pěstitelské pálení

Výdej destilátu

Hotový ovocný destilát lze po vypálení odebrat ve firemní prodejně prodejně Beskydské likérky. Destilát Vám bude vydán do Vámi donesených vlastních nádob, vhodných pro snadnou manipulaci a přepravu (demižony – plastové, skleněné opletené či v koši). Zcela nevhodné jsou malé sklenice (menší než 1 litr), jejichž plnění je zdlouhavé a zdržuje ostatní zákazníky. 
Vhodné demižony si můžete zakoupit v naší prodejně.

Upozornění

Destilát je nutno si vyzvednout nejpozději do konce sezóny pěstitelského pálení (do konce dubna), jinak bude účtováno skladné.